ROZHOVOR S MAMINKOU BERENIKOU KOHOUTOVOU

  • Neratovice
  • 25.11.2020
HEREČKA, ZPĚVAČKA A BLOGERKA BERENIKA KOHOUTOVÁ SE UŽ NĚJAKOU DOBU RADUJE Z MIMINKA – KRÁSNÉ HOLČIČKY LOLY…..A MY JSME SE BERENIKY ZEPTALI…
🔻PROČ JSTE SI VYBRALA PRO SVŮJ (PRVNÍ) POROD NEMOCNICI NERATOVICE?
Protože jsem na ni měla skvělé reference od rodiček a to je ta nejlepší reklama. Zároveň jsem chtěla, aby můj porod proběhl co nejpřirozeněji, a to v Neratovicích umožňují a podporují.
🔻CO VÁS NA PROSTŘEDÍ MALÉ PORODNICE NEJVÍC LÁKALO?
Právě možnost přirozeného porodu, porodu na žíněnce nebo v jakékoliv poloze si rodička zvolí. Možnost vybrat si porodní asistentku, která vás provází už od těhotenství a potom vás sama odrodí, pokud vše probíhá v pořádku. A v neposlední řadě právě i to, že patří porodnice Neratovice k těm menším a je tam tedy možnost většího soukromí.
🔻JAK SE CÍTÍTE, JAKO NOVOPEČENÁ MAMINKA A KTERÝ OKAMŽIK BYL PRO VÁS NEJVÍC EMOTIVNÍ?
Cítím se nádherně, je to úžasný a naprosto nepopsatelný pocit. Je to prostě zázrak a stejně tak i porod. Největší okamžik pro mě rozhodně byl, když jsem si na úplném konci porodu sáhla na hlavičku a pak mi dcera vklouzla přímo do náruče. Držet ji potom na hrudníku bylo nejvíc. I když porod vážně není procházka růžovým sadem, kvůli tomuhle momentu bych rodila hned znovu.
🔻VYBRALA JSTE SI SVOU PORODNÍ ASISTENTKU JARMILU PŘEDEM. V ČEM SI MYSLÍTE, ŽE VÁM NEJVÍCE POMOHLA A KDY POVAŽUJETE OSOBNĚ ZA VHODNÉ SE O ASISTENTKY ZAČÍT ZAJÍMAT A PROČ?
Jára mi pomohla absolutně ve všem! Měla přesně tu energii, kterou jsem při porodu potřebovala. Byla si naprosto jistá vším, co dělala, byla rozhodná, silná a striktní. A přitom zároveň empatická. Vysvětlila mi všechno, co jsem potřebovala vědět. Vážně byla úplně skvělá a moc krásně spolupracovala s mou dulou, se kterou jsem do porodnice přijela. Myslím, že příprava na porod je ohromně důležitá. Já měla právě jak porodní asistentku tak i dulu, navíc byl u porodu můj partner. Bylo pro mě důležité mít svůj tým, který mě zná a ví, co chci.
Velmi děkujeme Berenice za krátký rozhovor a přejeme hodně radosti s miminkem a mnoho úspěchů v profesním životě.
Více informací o naší porodnici najdete na www.mojecestanasvet.cz