Blefaroplastika (plastická operace) očních víček

Jen málo zákroků plastické chirurgie dokáže takovým způsobem proměnit Váš vzhled

Přirozené stárnutí kůže a ztráta její elasticity jsou důvodem k tomu, proč dochází k jejím převisům, ke ztrátě pružnosti, vzniku kožních nadbytků a tukových váčků.

Povislá víčka mohou být problémem nejen estetickým, ale i zdravotním. Převislá kůže víček Vám může bránit ve vidění a omezovat periferní zorné pole.

Tyto nedostatky lze řešit prostřednictvím relativně jednoduché plastické operace, po které dojde i k celkovému omlazení vzhledu Vašeho obličeje.

Blefaroplastika neboli plastická operace očních víček se řadí mezi nejvíce žádané estetické zákroky na světě. Je běžné, že ji podstupují také muži.

KDY SE ROZHODNOUT PRO PLASTIKU VÍČEK

Věk pro plastickou operaci očních víček je hodně individuální. Nejčastější věkové rozmezí, ve kterém se plastika očních víček provádí, je mezi 35 a 50 lety věku klientky/klienta. Výjimkou ale nejsou ani mladší nebo starší klienti.

Zbavte se pocitu unavených očí a dopřejte si mladší vzhled

PRŮBĚH OPERACE OČNÍCH VÍČEK

  • Před zákrokem je nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci, při které se dozvíte všechny potřebné informace o plánovaném zákroku, jeho možných rizicích i očekávaném výsledku. Oční lékař Vám vysvětlí, zda je ve Vašem případě vhodné provést tento zákrok a zároveň Vám objasní celý postup operace, včetně způsobu anestezie. Na bezplatné konzultaci zodpoví veškeré Vaše dotazy.

 

  • Před operací očních víček se nesmí užívat léky na ředění krve (Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin, Stacyl, Warfarin apod.). Pokud tyto léky užíváte, vysaďte je minimálně 5 dní před plánovaným výkonem. V den operace není vhodné se líčit a používat mastné krémy na obličej. Doporučujeme vzít si s sebou sluneční brýle kvůli ochraně očí při odchodu domů.

 

  • Samotná plastická operace víček se provádí ambulantně a v lokální anestezii (místní znecitlivění).
  • Před plánovaným zákrokem je třeba podstoupit předoperační vyšetření u Vašeho praktického lékaře nebo lze vyšetření po domluvě provést v naší nemocnici.
  • Po operaci horních víček zůstává pouze malá a nenápadná jizvička.
  • Zákrok provádíme v místním znecitlivění, takže při něm neucítíte žádnou bolest. Zároveň můžete během výkonu spolupracovat a komunikovat s chirurgem. Celá operace trvá zhruba 45–60 min. Operatér Vám odstraní přebytečnou kůži na horních víčkách (obvykle o šířce 10 až 20 milimetrů) a tukové prolapsy, které jsou nejvýraznější obvykle ve vnitřních koutcích.
  • Po operaci budete mít jizvu na horním víčku přelepenou tenkým proužkem náplasti a hned po zákroku odcházíte domů.

Rekonvalescence probíhá v domácím prostředí s následnými kontrolami v naší oční ambulanci u lékaře, který sleduje průběh hojení.

Proces rekonvalescence po plastické operaci očních víček je zcela individuální. Záleží na rychlosti hojení jizev a na Vaší snaze dodržovat doporučené pokyny.

Po 7 dnech následuje kontrola, během které Vám lékař odstraní stehy a vysvětlí další pooperační režim.

Po odstranění stehů jsou doporučeny tlakové masáže jizev (princip a způsob masáží Vám bude vysvětlen a předveden).

Pozor – kouření výrazně zpomaluje proces hojení po operaci.

Kde nás najdete

Adresa: Alšova 462, 277 11, Neratovice

Oční ambulance se nachází ve 2. patře.

Kontaktujte nás

lékařka:
MUDr. Jana TOMEČKOVÁ, FEBO

sestry:
Kateřina HAMPLOVÁ

Irena PROCHÁZKOVÁ

+420 315 637 450

mobil: 739 002 537

Prosíme pacienty, aby toto číslo mobilu využívali k objednávání či ohledně požadavku zaslání receptu pouze formou SMS zprávy a to ve dnech ÚTERÝ až PÁTEK. Do zprávy prosíme uveďte Vaše celé jméno, rok narození a popř. rodné číslo. Vaše zprávy budeme vyřizovat průběžně během ordinační doby ambulance. Na zprávu Vám sestřička odpoví nejpozději do jednoho týdne po obdržení zprávy. 

CENA OPERACE OČNÍCH VÍČEK

Aktuální cenu operace očních víček najdete v ceníku.

Cenu estetické operace očních víček lze uhradit platbou v hotovosti nebo platební kartou.

Ceník

Objednejte se na bezplatnou konzultaci ještě dnes!

Na bezplatnou konzultaci se můžete objednat  na tel. čísle +420 315 637 450.

Fotogalerie - fotky před a po plastice víček