UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k probíhající pandemii koronavirem se upravuje provoz diabetologické ambulance následovně:  provoz zůstává zachován, ale bude realizován telefonicky. Pacienti z diabetologické ambulance primáře MUDr. M. Scheinosta zavolají v době, kdy se měli dostavit na ambulanci, na mobilní telefon prim. Scheinosta.

Pacienti z odpolední diabetologické ambulance (MUDr. Martincová, MUDr. Podhrázská) zavolají v čase svého vyšetření na tel.: 315 637 241.

Pacienti, kteří jsou sledováni na našich specializovaných ambulancích a potřebují předepsat léky, které nemůže předepsat praktický lékař budou volat na tel: 315 637 212 nebo psát na jana.kolmanova@mediterra.cz
(kde sdělí jméno příjmení, rodné číslo a léky, které je třeba předepsat) a recept jim bude vystaven elektronicky (mail, sms).

Od září 2002 funguje diabetologická poradna. Poskytuje služby diabetikům léčených dietním režimem, tabletami (perorální antidiabetika) i inzulínem. Provádí jejich edukaci ve smyslu diabetických pomůcek, diety, rehabilitace a prevence možných komplikací, provázejících toto onemocnění.

V léčbě nemocných jsou využívány moderní pomůcky jako např. inzulínová pera, v indikovaných případech inzulínové pumpy.

Tito nemocní jsou vybaveni glukometrem pro self monitoring diabetu. Poradna spolupracuje se svazem diabetiků, podílí se na akcích pořádaných touto organizací, včetně zajištění členství pacientů v dia svazu, účasti na edukačních a rehabilitačních pobytech. Ambulance nabízí převzetí nových diabetiků od praktických lékařů i lékařů specialistů do dispensární péče.

+420 315 637 441

PŘED VSTUPEM DO ORDINACE JE TŘEBA ZAREGISTROVAT SE V RECEPCI.
PROSÍME PACIENTY O AKTUALIZACI JEJICH OSOBNÍCH KONTAKTŮ (TELEFONNÍCH ČÍSEL A ADRES)

Ordinační hodiny

Ordinační hodiny:

Středa 10:00 – 12:00
Čtvrtek 12:30 – 14:30

Ordinační hodiny ambulance pro těhotné ženy

Ordinační hodiny:

Pátek 10:00 – 12:00

Lékař

Prim. MUDr. Michal SCHEINOST