DEN ZDRAVÍ 2019

• 19.9.2019

Přes 400 návštěvníků včetně 150 dětí zavítalo ve středu 11. září na Den zdraví, který pořádala naše nemocnice. Nejen díky vydařenému počasí se ve stanu tvořily fronty na jednotlivá stanoviště. Velmi populární bylo zjištění aktuálního stavu organizmu (váha, svalová hmota, vnitřní tuk v těle, metabolický věk) nabízený společností Svět zdraví.  U stánku VZP, partnera akce, jste se mohli dozvědět, na jaké typy benefitů a vyšetření máte ze zákona nárok a jaké úkony a kolikrát ročně jsou hrazeny pojišťovnou. Zástupkyně VZP také prováděly zájemcům měření tlaku. V budově nemocnice bylo možné využít nabídky natočení EKG a změření tlaku na interní ambulanci, na kožní ambulanci si mohli zájemci nechat vyšetřit znaménka a na oční ambulanci nitrooční tlak. Primář MUDr. M. Scheinost ochotně zodpovídal všechny dotazy týkající se léčby diabetes a těhotenské cukrovky. Budoucí maminky se mohly na gynekologicko-porodnickém oddělení dozvědět, jak se měří pánev rodičky, jak se koupe miminko a k čemu slouží Babysence.  Dalším neméně důležitým preventivním programem bylo bezplatné stanovení hladiny cukru a cholesterolu v krvi, který probíhal v laboratoři Vidia Diagnostika. Od zástupců Domací zdravotní péče a Centra následné péče Mělník jste mohli získat informace o rozsahu, dostupnosti, kvalitě a efektivitě domácí zdravotní péče.

Letos jsme nezapomněli také na děti. Přišly nás navštívit děti ze ZŠ Neratovice, 28. října. Dorazilo celkem 6 tříd – druhé, čtvrté a šesté ročníky.  Děti navštívily celkem čtyři stanoviště. Na prvním stanovišti si děti prohlédly vůz rychlé záchranné služby a dozvěděli se, jak probíhá práce záchranářů včetně resuscitace člověka. U Linky bezpečí děti zhlédly zajímavou prezentaci o tom, jakou pomoc můžou od Linky bezpečí očekávat a formou zábavné přednášky se také dozvěděly, jak si správně umýt ruce, o čemž se pak následně mohly přesvědčit kontrolou správnosti umytých rukou pod UV lampou. Studentky naší střední zdravotnické školy z Mělníka dětem ukázaly, jak správně resuscitovat člověka a pod jejich vedením si poskytnutí první pomoci, na figuríně, mohl vyzkoušet každý žák. Studentky také ukázaly různá zranění pomocí líčení na kůži dětí, což chvílemi vypadalo dost hrůzostrašně.

Děkujeme všem kolegům, kteří se na této akci podíleli, partnerovi akce Všeobecné zdravotní pojišťovně za jejich podporu a vám ostatním, že jste se na preventivní vyšetření dostavili v tak velkém počtu a těšíme se na další Den zdraví, který, jak doufáme, bude stejně úspěšný jako ten letošní.