Chráníme nejen pacienty, ale také životní prostředí

• 29.11.2019

AKTUALITA

Jsme první  nemocnicí v ČR,  která využívá  100 % elektrické energie z obnovitelných zdrojů. K péči o pacienty jsme si přidali další zodpovědnost – aktivní ochranu životního prostředí.

„Jsme velice rádi, že jsme se pro tento krok rozhodli. Záleží nám nejen na zdraví našich pacientů, ale i celé planety. Proto přispíváme k ochraně životního prostředí,“ říká David Kosák, MSc., provozní ředitel Nemocnice Neratovice, kterou provozuje skupina VAMED MEDITERRA. Od března tak v neratovické nemocnici pochází 100 % elektrické energie pouze z obnovitelných zdrojů, jako jsou sluneční, větrná nebo vodní energie. „Tímto přechodem uspoříme zhruba 500 tun oxidu uhličitého (CO2) za rok, které by jinak byly emitovány do ovzduší. A těší nás, že stále můžeme hledat další způsoby ekologických alternativ, které sníží negativní vliv na životní prostředí,“ dodává Kosák.

Nemocnice Neratovice plánuje v aktivitách na ochranu životního prostředí pokračovat. Chce snížit spotřebu jednorázového materiálu náhradou za jiné ekologické varianty a zvýšit podíl recyklovaného odpadu oproti komunálnímu odpadu.  Do roku 2020 se navíc nemocnice zavázala snížit výskyt rtuti a jiných těžkých toxických kovů.

Neratovická nemocnice je navíc první nemocnicí v České republice, která byla přijata do mezinárodních organizací Health Care Without Harm a Global Green and Healthy Hospitals. Ty sdružují společnosti, kterým není lhostejný dopad jejich činnosti na životní prostředí, aktivně hledají realizovatelná řešení a navzájem si předávají zkušenosti.