AKTUÁLNÍ INFORMACE K REŽIMU NÁVŠTĚV NA LŮŽKOVÝCH ODDĚLENÍCH KE DNI 6. února 2024

• 8.2.2024

V souvislosti s nástupem chřipkové epidemie a rizik ostatních respiračních chorob, jsou s účinností ode dne 6. února 2024 návštěvy na lůžkových odděleních Nemocnice Neratovice upraveny následovně:

Režimová opatření na oddělení NIP, MOJIP A DIOP

Zákaz návštěv od 6. února 2024 až do odvolání.

Výjimka ze zákazu je možná, a to vždy po dohodě s primářem oddělení, u pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění za předpokladu, že:

• při příchodu na oddělení navštěvující osoba provede hygienickou dezinfekci rukou,
  • navštěvující osoba musí mít po celou dobu návštěvy správně nasazený ochranný prostředek dýchacích cest – respirátor FFP2 nebo NANO ROUŠKU,
  • doba návštěvy je omezena maximálně na 30 minut,
  • navštívit pacienta může pouze 1 osoba nevykazující symptomy respiračního onemocnění.

Režimová opatření pro INTERNÍ ODDĚLENÍ

Návštěvy na oddělení jsou povoleny za předpokladu, že:

• navštěvující osoba musí mít po celou dobu návštěvy správně nasazený ochranný prostředek dýchacích cest – respirátor FFP2 nebo NANO ROUŠKU.

Ve snaze zachovat co nejdostupnější sociální kontakt pacientů, prosíme návštěvy o pečlivé posouzení zdravotního stavu před samotnou návštěvou. Pokud se u navštěvující osoby vyskytují i mírné příznaky respiračního onemocnění (rýma, kašel, zvýšená teplota) zvažte odložení návštěvy.

Věříme, že tato opatření chápete, neboť zdraví pacientů klademe vždy na první místo.