PŘEDSTAVUJEME VÁM NÁŠ TÝM PORODNÍCH ASISTENTEK. SEZNAMTE SE!

Alice WINTERNITZOVÁ
Porodní asistentka Porodnice Neratovice

„Každá porodní asistentka by měla být také dobrým psychologem s vysokou mírou empatie. Díky těmto schopnostem je pak snazší najít k nastávající mamince ten správný přístup.“

Porodní asistentka Alice svou prací v oblasti porodní asistence navazuje na tradici svojí babičky, která se této profesi věnovala téměř 40 let. Sama Alice je porodní asistentkou již 25 let a pevně věří, že rekord svojí babičky překoná.

Po ukončení studia na gymnáziu si Alice vybrala dvouletou nástavbu porodní asistence a poté rok působila na Institutu pro doškolování zdravotnického personálu v oboru Kritické stavy v gynekologii a porodnictví.

Několik let pracovala v porodnici na Bulovce a v nedávné době se Alice stala součástí našeho týmu porodních asistentek v Neratovicích.

„Velikou inspirací, důležitou pro moji práci, bylo narození mých dvou dětí, kdy jsem teprve z vlastní zkušenosti poznala, jak správně přistupovat k těhotenství a porodu.“

Mgr. Irena RAISNEROVÁ

Porodní asistentka Porodnice Neratovice

Mobil: 733 507 219

„Život je plný malých zázraků. Všímej si jich.“

Porodní asistentka Irena se v oboru porodní asistence pohybuje téměř 25 let. Své pracovní zkušenosti získala v rámci své praxe jak v ambulantní, tak komunitní ale především v nemocniční péči. Dlouhá léta působila v porodnici ve Vrchlabí, kde se zaměřovala převážně na podporu přirozeného porodu.

Svoji profesní dráhu porodní asistentky zahájila studiem na Střední odborné zdravotnické škole v Pardubicích. Znalosti v oboru si nadále prohlubovala studiem na Univerzitě Palackého v Olomouci na fakultě Ošetřovatelství a porodní asistence a později na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.  Vědomosti z oblasti akutních stavů v gynekologii a porodnictví, získala specializačním studiem v Brně.

Od roku 2002 si v oboru porodní asistence neustále doplňuje vědomosti a to v rámci celoživotního vzdělávání pod vedením zahraničních lektorů. Zabývá se také přednáškovou činností pro Fakultu zdravotnických studií v Pardubicích.

Během své praxe prošla celou řadou odborných seminářů a výcviků, jako jsou např. Regresivní terapie a Krizová intervence. Ve své praxi se právě věnuje ženám a jejich rodinám  na podporu mentálního zdraví. Pečuje též o ženy, které prošly traumatickou zkušeností.

Irena je spoluautorkou knihy „Jak být šťastná porodní asistentka“ a též se podílela na výzkumné práci na téma „Porody do vody“.

Milena DVOŘÁKOVÁ, BSc.

Porodní asistentka Porodnice Neratovice

Mobil: 736 504 915

„Porod patří mezi nejdůležitější životní zkušenost ženy.“

Tímto mottem se řídí již od počátku své dlouholeté praxe trvající téměř 40 let. Mnoho zkušeností získala porodní asistentka Milena ve státních, soukromých i zahraničních nemocnicích a klinikách. Dlouhá léta pracovala v porodnici ve Vrchlabí a mezi její další působiště patřil např. Porodní dům U Čápa v Praze.

Vzdělání v oboru porodní asistence získala na Krajské střední zdravotnické škole, které následně doplnila vysokoškolským vzděláním na Caledonian Glasgow University. Během svého studia se zaměřila zejména na Porodní asistence v praxi, Porod do vody a na Výzkum a statistiku se zaměřením na porodní asistenci. V oblasti péče v rámci posttraumatických porodních zkušeností absolvovala trénink tzv. krizové intervence v péči o ženu.

„Vždy kladu důraz na individuální přístup s ohledem na osobnost každé klientky.  Společně vyhodnocujeme různé možnosti, probereme porodní plán na základě vstupního a dalšího vyšetření. Poté navrhnu nejvhodnější postupy, které jsou pro konkrétní ženu nejlepší z hlediska  krátkodobého i dlouhodobého zdraví. Seznámím ženu i s moderními medicínskými metodami. Těmito přístupy se maximálně snažím podpořit zdraví ženy a připravit ji na porod tak, aby se stal pozitivním zážitkem.“

Mezi další zájmy paní Mileny týkající se její profese patří např. léčivé účinky vody, rašeliny, minerálních vod a solí, výživové poradenství během těhotenství, porodu a šestinedělí, tělesný pohyb a cvičení těhotných žen, Bachova terapie, aromaterapie, byliny, Rebozo technika (uvolňující cvičení pomocí šátku) a především tradiční postupy porodních asistentek, se kterými se seznámila během zahraničních cest a na celosvětových konferencích.

Kromě své praxe si našla čas i na spoluautorství knížek jako např. V porodnici jako domaPorodní asistentkou krok za krokem a Péče porodní asistentky o těhotnou a rodící ženu v prostředí mimo porodnici.

KDE NÁS NAJDETE?

Naše adresa je:  Alšova, 462, 277 11 Neratovice

Gynekologicko-porodnické oddělení se nachází na 4NP.

Gynekologická ambulance a ambulance PREMIUM  se nachází na 2NP.

NAPIŠTE NÁM

Jsme tu pro Vás! Zeptejte se na to, co Vás zajímá. Rádi Vám pomůžeme, poradíme a zodpovíme všechny Vaše dotazy.
V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.

SVOJE DOTAZY PIŠTE NA: porodniceneratovice@mediterra.cz

MAPA