PŘEDSTAVUJEME VÁM NÁŠ TÝM PORODNÍCH ASISTENTEK. SEZNAMTE SE!

Alice WINTERNITZOVÁ

Porodní asistentka Porodnice Neratovice

Mobil: 737 565 542

„Každá porodní asistentka by měla být také dobrým psychologem s vysokou mírou empatie. Díky těmto schopnostem je pak snazší najít k nastávající mamince ten správný přístup.“

Porodní asistentka Alice svou prací v oblasti porodní asistence navazuje na tradici svojí babičky, která se této profesi věnovala téměř 40 let. Sama Alice je porodní asistentkou již 25 let a pevně věří, že rekord svojí babičky překoná.

Po ukončení studia na gymnáziu si Alice vybrala dvouletou nástavbu porodní asistence a poté rok působila na Institutu pro doškolování zdravotnického personálu v oboru Kritické stavy v gynekologii a porodnictví.

Několik let pracovala v porodnici na Bulovce a v nedávné době se Alice stala součástí našeho týmu porodních asistentek v Neratovicích.

„Velikou inspirací, důležitou pro moji práci, bylo narození mých dvou dětí, kdy jsem teprve z vlastní zkušenosti poznala, jak správně přistupovat k těhotenství a porodu.“

Mgr. Irena RAISNEROVÁ

Porodní asistentka Porodnice Neratovice

Mobil: 733 507 219, raisnerova.irena@centrum.cz

„Život je plný malých zázraků. Všímej si jich.“

Porodní asistentka Irena se v oboru porodní asistence pohybuje téměř 25 let. Své pracovní zkušenosti získala v rámci své praxe jak v ambulantní, tak komunitní ale především v nemocniční péči. Dlouhá léta působila v porodnici ve Vrchlabí, kde se zaměřovala převážně na podporu přirozeného porodu.

Svoji profesní dráhu porodní asistentky zahájila studiem na Střední odborné zdravotnické škole v Pardubicích. Znalosti v oboru si nadále prohlubovala studiem na Univerzitě Palackého v Olomouci na fakultě Ošetřovatelství a porodní asistence a později na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě.  Vědomosti z oblasti akutních stavů v gynekologii a porodnictví, získala specializačním studiem v Brně.

Od roku 2002 si v oboru porodní asistence neustále doplňuje vědomosti a to v rámci celoživotního vzdělávání pod vedením zahraničních lektorů. Zabývá se také přednáškovou činností pro Fakultu zdravotnických studií v Pardubicích.

Během své praxe prošla celou řadou odborných seminářů a výcviků, jako jsou např. Regresivní terapie a Krizová intervence. Ve své praxi se právě věnuje ženám a jejich rodinám  na podporu mentálního zdraví. Pečuje též o ženy, které prošly traumatickou zkušeností.

Irena je spoluautorkou knihy „Jak být šťastná porodní asistentka“ a též se podílela na výzkumné práci na téma „Porody do vody“.

Květa Nováková,
porodní asistentka, laktační poradkyně a dětská sestra Porodnice Neratovice

„Při práci porodní asistentky nic nenahradí osobní kontakt,“ říká porodní asistentka a laktační poradkyně Květa, která působí v naší porodnici již 13 let.

Paní Květu pro její profesi inspirovala maminka, která pracovala jako porodní asistentka téměř 46 let. Rozhodování tedy bylo jednoduché. Po ukončení základního vzdělání vystudovala paní Květa Střední zdravotnickou školu v oboru dětská sestra v Kolíně.  O 15 let později si doplnila vzdělání také v oboru porodní asistence, a to na Střední zdravotnické škole v Praze 5. Úspěšně absolvovala dvouleté Specializační studium v Brně v oboru Intenzivní ošetřovatelské péče v patologických stavech na porodním sále, dále kurz intenzivní a resuscitační péče u dětí a absolvovala také kurz laktačního poradenství.

Svoji dlouholetou praxi začala jako dětská sestra a později i jako porodní asistentka a laktační poradkyně ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Rovněž působila v nemocnicích v pražské Krči, ve Fakultní nemocnici Bulovka a v Nemocnici Mělník.

V rámci péče o maminky a jejich miminka v naší porodnici poskytuje paní Květa i služby v oblasti laktačního poradenství. Právě laktační poradenství je podle ní důležitým atributem poporodní péče.

KDE NÁS NAJDETE?

Naše adresa je:  Alšova, 462, 277 11 Neratovice

Gynekologicko-porodnické oddělení se nachází na 4NP.

Gynekologická ambulance a ambulance PREMIUM  se nachází na 2NP.

NAPIŠTE NÁM

Jsme tu pro Vás! Zeptejte se na to, co Vás zajímá. Rádi Vám pomůžeme, poradíme a zodpovíme všechny Vaše dotazy.
V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.

SVOJE DOTAZY PIŠTE NA: porodniceneratovice@mediterra.cz

MAPA