Rychlé odkazy:

Kontakt pro Vaše dotazy

Potřebujete se nás na něco zeptat? Rádi Vaše dotazy zodpovíme na emailové adrese porodniceneratovice@mediterra.cz

Lékařský pokoj:

+420 315 637 478

Sesterna:

+420 315 637 471

E-mail:

gynekologie.ner@mediterra.cz

Prohlídky porodnice

Na prohlídku je třeba se předem objednat na tel. čísle
+420 315 637 471

Registrace k porodu

Registrace k porodu přijímáme prostřednictvím registračního formuláře.

Diabetologická ambulance

+420 315 637 441

AKTUALITY!

Pokud se rozhodnete přivést na svět vaše miminko v naší porodnici, tak připomínáme, že tyto důležité chvíle můžete sdílet se svým partnerem a to na obou našich porodních sálech. Opět je možná také přítomnost dul u porodu.

Pro ty budoucí maminky, které jsou zvědavé, jak to u nás vypadá, se od 7.7. 2020 také obnovují prohlídky naší porodnice. Na prohlídku porodnice, se prosíme, předem objednávejte na tel. čísle 315 637 471.

I nadále se musí dodržovat protiepidemiologická opatření jako jsou měření teploty, dezinfekce rukou při vstupu do nemocnice a použití ochranných pomůcek. Každá navštěvující osoba musí na recepci nemocnice vyplnit dotazník o bezinfekčnosti.

Gynekologicko-porodnické oddělení poskytuje v gynekologickém oboru veškerou péči: ambulantní (včetně ultrazvukové diagnostiky) i lůžkovou. Ročně zde provádíme stovky malých operačních výkonů, více než pětset velkých operací a narodí se u nás více než 1000 dětí.

Oddělení disponuje dvěma porodními sály pro spontánní porody, sekčním sálem pro operační porody (tzv. císařské řezy) a ambulantním provozem.

Registrace do nemocničního informačního systému

Pokud se rozhodnete využít služeb gynekologicko-porodnického oddělení a v naší nemocnici jste zatím nikdy nebyla, musíte se nejdříve zaregistrovat do našeho nemocničního informační systému (NIS). Tuto registraci lze provést jak telefonicky na tel. 315 637 111, tak e-mailem: registrace.ner@mediterra.cz. K zaregistrování je potřeba, abyste sdělila Vaše jméno, příjmení, adresu, rodné číslo, číslo Vaší zdravotní pojišťovny a nejrychlejší kontakt na Vás – telefon, mobil apod. Po zaregistrování již můžete navštívit jakékoliv oddělení a ambulanci naší nemocnice.

Registrace k porodu

Milé budoucí maminky,
k porodu v naší nemocnici se registrujte kdykoli od momentu, kdy těhotenství zjistíte, ideálně bychom o Vás však měli vědět nejpozději mezi 28. a 30. týdnem těhotenství. Registrovat se můžete kdykoliv prostřednictvím vyplnění registračního formuláře níže. Ozveme se Vám zpět během následujících dvou pracovních dnů.

1 Step 1
Máte zájem o placenou hodinovou konzultaci s naší porodní asistentku?
Souhlasím se zasíláním odborného newsletteru
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

reCaptcha v3
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Prohlídky porodnice

Přijďte nás navštívit! Prohlídky porodnice provádí každé pondělí porodní asistentka vždy v 16.00 a 17.00 hodin ve 4.NP nemocnice. Ta se Vás ujme, provede Vás oddělením a zodpoví Vám dotazy spojené s porodem a pobytem na našem oddělení. Na prohlídku je třeba se předem objednat na tel. čísle 315 637 471 pro omezený počet účastníků.

GYNEKOLOGICKÁ OPERATIVA

Gynekologické oddělení je zaměřeno na minimálně invazivní chirurgii (tj. laparoskopie) v plném rozsahu indikačního spektra (mimo onkologie). Naši gynekologové se snaží snížit bolestivost operačních zákroků, délku léčby a vyhnout se tak možným pooperačním komplikacím.

POROD

Porodní asistentky Nemocnice Neratovice vám poskytnou doprovod při porodu – tuto službu zajišťují: Pavlína Ptáčková, Jarmila Trhoňová, Lenka Vejvodová a Soňa Steindlová.

 

Před příchodem do porodnice

Kromě věcí potřebných k hospitalizaci matky je potřeba, aby si rodičky připravily i doklady a potřeby uvedené v informačním letáku „Co si vzít s sebou do porodnice“.

Naším prvořadým cílem je, aby se u nás nastávající maminky cítily jako doma. Tomu je podřízena veškerá naše péče. Můžeme nabídnout ubytování matky a dítěte formou „rooming-in“. Pro co nejlepší komunikaci mezi matkou a dítětem jsou pokoje vybaveny polohovatelnými pojízdnými postýlkami pro kojence.

Porod probíhá na samostatných porodních sálech, které ženám poskytují intimitu a pocit soukromí v těchto šťastných chvílích. Na přání je možná účast otců nebo jiných příbuzných u spontánních porodů, při ošetření novorozence i u porodu císařským řezem. Rodičky mají k dispozici rehabilitační míče a jiné pomůcky, pomocí nichž se mohou uvolnit v průběhu 1. doby porodní. Využít mohou jak vanu, tak i sprchu.

Další služby, které poskytuje naše porodnice je přítomnost laktační poradkyně po dobu 24 hodin na oddělení. Laktační poradkyně Vám poradí s problémy spojené s kojením – správná technika kojení, polohy při kojení, péče o prsy, jak zvýšit tvorbu mateřského mléka nebo podpořit laktaci, odstříkávání mateřského mléka, manipulace s ním, jak si ověřit dostatek mléka a prospívání miminka. Můžete se s nimi poradit o jakémkoliv problému. Tuto službu zajišťují: Zdena Hronová, Květa Nováková, Jana Šrámková.

Diabetologická ambulance pro těhotné

Vážené maminky nebo pacientky s diabetes mellitus, které plánujete graviditu, rádi bychom vám připomněli, že v Neratovické nemocnici provozujeme ambulanci pro těhotné diabetičky, která se specializuje na prekoncepční péči diabetických pacientek (kompenzace diabetické pacienty před graviditou) i péči o pacientky s gestačním či jiným typem diabetes mellitus.

Ambulance je v naší Neratovické nemocnici v provozu od 12/2015 a navazuje na zkušenosti primáře MUDr. Michala Scheinosta z Diabetologického centra Fakultní nemocnice Motol. Benefitem této ambulance je, že se na rozdíl od běžné diabetologické ambulance dokáže flexibilně přizpůsobovat potřebám maminek a v případě potřeby je možné chodit na kontroly do porady i každý den. Maminka je zdarma vybavena glukometrem i ostatním potřebným příslušenstvím. Běžná je i telefonická či mailová konzultace. 

Kontaktujte nás telefonicky každý všední den na čísle 315 637 441.

Vedení

MUDr. Stanislav MARTAN

primář oddělení

 

tel.: 315 637 306
mobil.: 725 714 853
primar.gynekologie.ner@mediterra.cz

Bc. Monika HELEMIKOVÁ

vrchní sestra

mobil: 725 833 018
Prosíme, kontaktujte vrchní sestru pouze ve všední dny od 6:30 do 15:00 hodin.
vrchni.gynekologie.ner@mediterra.cz

Lékaři

MUDr. Stanislav MARTAN

primář oddělení

 

tel.: 315 637 306
mobil.: 725 714 853
primar.gynekologie.ner@mediterra.cz

MUDr. Jana JAVORKOVÁ

MUDr. Daniel DRIÁK

MUDr. Lucie JAROŠOVÁ

MUDr. Katarína CSICSAIOVÁ

MUDr. Petr LIDÁK

MUDr. Eva VANĚČKOVÁ

Externí lékaři

MUDr. Tomáš BILINA
MUDr. Asad SAMER
MUDr. Alexander BARTÁK
MUDr. Tomáš FRÝDA
MUDr. Jan SADÍLEK
MUDr. Pavel FIŠER
MUDr. Miloslav PTÁČEK
MUDr. Viktor KAČER
MUDr. Vilém WINTER
MUDr. Václav ČMELÍNSKÝ
MUDr. Jan CHLEBEČEK
MUDr. Radek WOHLGEMUTH
MUDr. Vendula PARMOVÁ
MUDr. Jaromír MATOUŠEK
MUDr. Alena HOLÁ