Nemocnice Neratovice  »  Zdravotnické služby  »  Doplňkové služby  »  Bezbolestné odstranění křečových žil

Bezbolestné odstranění křečových žil

Máte křečové žíly, ale bojíte se bolestivého zákroku?

Není důvod. Obraťte se na naše odborníky, kteří vás jich šetrnou, téměř bezbolestnou a bezpečnou metodou radiofrekvenční ablace zbaví jednou pro vždy. Křečové žíly (varixy) mohou ohrozit vaše zdraví a dlouhodobé zanedbání léčby může vést až k žilní trombóze nebo bércovým vředům. Nenechte věci dojít tak daleko a využijte služeb specialistů z oddělení jednodenní chirurgie nemocnice v Neratovicích.

VÝHODY ZÁKROKU METODOU RADIOFREKVENČNÍ ABLACE

Bezbolestné odstranění křečových žil

• šetrná, bezpečná a téměř bezbolestná metoda
• žádná či krátká hospitalizace, minimální rekonvalescence
• minimální pohybové omezení po absolvování zákroku
• výborné kosmetické výsledky při minimálním či žádném vzniku jizev, modřin či otoků
• návratnost při využití metody radiofrekvenční ablace je 3% (na rozdíl od klasické metody, kde nastává opakovaný vznik až v 10% případů)

 

3 ZÁKLADNÍ KROKY K NOHÁM BEZ KŘEČOVÝCH ŽIL

  1. Vstupní konzultace a ultrazvukové vyšetření u odborného cévního chirurga, při kterém lékař posoudí, zda je tato metoda pro vás vhodná a prodiskutuje s vámi detailní průběh léčby.
  2. Samotný zákrok s využitím radiofrekvence, která tepelnou energií umožní stažení ochablé žilní stěny. Působí pouze uvnitř a nepoškozuje okolní tkáně, většinou proto nevznikají žádné modřiny a otoky.
  3. Zákrok se provádí při krátkodobé hospitalizaci či ambulantně při lokální anestezii. Dvě hodiny po zákroku odcházíte domů. Druhý den se můžete bez výrazného pohybového omezení věnovat práci a běžným činnostem.

Objednejte se na vstupní konzultaci - tel.: 315 637 402

METODA RADIOFREKVENČNÍ ABLACE - KROK ZA KROKEM

Bezbolestné odstranění křečových žilV čem spočívá technika radiofrekvenční ablace? Zákrok se provádí většinou ambulantně, popř. při krátké hospitalizaci. Lékař pomocí ultrazvuku umístí do postižené žíly skrze malý otvor v kůži katétr. Katétr je napájen energií radiové frekvence (RE), která zahřívá žilní stěnu. Dodáváním tepelné energie se žilní stěna smršťuje a dochází k úplnému uzavření žíly. Po jejím uzavření se krevní tok přesměruje do ostatních zdravých žil.

Po zákroku se na místo zavedení katétru aplikuje jednoduchý obvaz a případně lze ještě použit kompresi, která podporuje hojení. Lékař vám může doporučit, abyste chodili, a abyste se po určitou dobu zdrželi dlouhodobéjšího stání na místě a namáhavých aktivit. Pacienti se po takovém zákroku typicky vrací ke svým běžným činnostem po jednom dni.

Více informací najdete na webu nebo nás telefonicky kontaktujte na 315 637 402 či e-mailem na nemocnice.ner@mediterra.cz

Léčbu křečových žil na pracovišti jednodenní chirurgie neprovádíme jen metodou radiofrekvenční ablace, nabízíme i všechny ostatní metody diagnostiky a léčby tohoto onemocnění. Váš lékař s Vámi při vstupním vyšetření zjistí nejvhodnější možnost.

Cena je stanovena dle platného ceníku.