Nemocnice Neratovice  »  Zdravotnické služby  »  Lůžková péče  »  Jednodenní chirurgie
Křečové žíly

Jednodenní péče na lůžku (chirurgie)

Od 1.4.2012 přešlo lůžkové chirurgické oddělení nemocnice do režimu jednodenní péče na lůžku. „Jednodenní“ znamená zkrácenou dobu hospitalizace po efektivní (ne akutní) operaci na nejméně jeden pooperační den. Ovšem, pokud si to stav pacienta vyžaduje, je hospitalizace prodloužena po dobu léčení. Hlavní výhodou je rychlý proces návratu do aktivního a pracovního života a redukce bolesti.

Na oddělení jednodenní péče na lůžku přijímáme pacienty pouze k plánovaným zákrokům a operacím, vyjma onkochirurgie. Svým zaměřením se toto oddělení orientuje na miniinvazivní, tj. laparoskopické operační techniky, nezanechávající viditelné jizvy (operace žlučníku, slepého střeva, tříselné i břišní kýly, antirefluxní operace žaludku, ligace hemoroidů apod.).

Současně jsou zde nejmodernější radiofrekvenční metodou VNUS operovány křečové žíly (varixy). Nejen oproti klasické operaci křečových žil, ale i oproti laparoskopické operaci, je tato technika bezpečnější, levnější a má menší procento komplikací. Výkon probíhá ambulantně a většinou v lokální anestezii. Pacient odchází po zákroku domů.


V rámci menších výkonů v lokální nebo celkové anestezii provádíme operace AV dialyzačních Shuntů, odstranění kožních a podkožních útvarů a afekcí (lipomy, fibromy, ateromy, névy, ganglie a jiné).

Zásadní výhodou oproti jiným jednodenním centrům je úzká spolupráce a případná následná superspecializovaná péče na chirurgické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, pod vedením prof. MUDr. Roberta Gürlicha, DrSc. a jeho týmu specialistů, kteří operují i v naší nemocnici.

Čekací doby jsou minimální, objednání k operacím je možné i bez doporučení.

Kromě lůžkového oddělení provozuje chirurgie i ambulantní provozy.

I nadále funguje úrazová chirurgická ambulance, avšak nemocnice nepřijímá akutní stavy vyžadující hospitalizaci. Úrazy, které je možno vyřešit
ambulantně, ošetřujeme i nadále v ordinačních hodinách od pondělí do pátku od 7:30 do 16 hodin.

Ubytování

Oddělení jednodenní péče na lůžku disponuje 2 čtyřlůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, wifi a TV.

Vedení

MUDr. Richard HOVADÍK
vedoucí lékař

 

 

 

Bc. Petra ŠIMONOVÁ
vrchní sestra

tel.: 315 637 483
mobil: 725 534 143
tel. sesterna: 315 637 425

vrchni.chirurgie.ner@mediterra.cz

Simonova

Lékaři

MUDr. Pavel BURDA

Burda 

MUDr. Roman ŠVEHLÁK

 

MUDr. Svatopluk ŠALDA

 

MUDr. Radomil PUŠ

 

MUDr. Nikolaj KORŠINSKIJ

 

MUDr. Vladimír TEPLÁN

 

MUDr. Petr HOLUB

 

 

tel.: 315 637 405

Fotogalerie