Nemocnice Neratovice  »  Zdravotnické služby  »  Lůžková péče  »  Gynekologicko-porodnické oddělení
Kontakty

Tel. na lékařský pokoj: 315 637 478
Tel. sesterna: 315 637 471

E-mail: gynekologie.ner@mediterra.cz

Prohlídky porodnice

Na prohlídku je třeba se předem objednat na tel. čísle 315 637 471

Cena prohlídky porodnice viz. aktuální ceník.

Předporodní příprava

Je třeba se telefonicky objednat alespoň 3 týdny předem na tel. čísle: 315 637 111

Předporodní kurzy

Je třeba se objednat alespoň týden předem, a to buď prostřednictvím e-mailu: predporodni.kurzy.ner@mediterra.cz nebo na telefonním čísle 725 714 836

Registrace k porodu

je možné se objednávat v pondělí a pátek v době od 8hod – 14hod na tel. čísle 739 603 692.

Akreditace Gynekologie a Porodnictví
Nejkrásnější miminka

Na novém webu si můžete prohlédnout nejkrásnější miminka narozená v porodnicích skupiny Vamed-Mediterra

miminka

Předporodní kurzy

Gynekologicko-porodnické oddělení

Gynekologicko-porodnické oddělení poskytuje v gynekologickém oboru veškerou péči: ambulantní (včetně ultrazvukové diagnostiky) i lůžkovou. Ročně zde provádíme stovky malých operačních výkonů, více než pětiset velkých operací a narodí se u nás více než 1000 dětí.

Oddělení disponuje dvěma porodními sály pro spontánní porody, sekčním sálem pro operační porody (tzv. císařské řezy) a ambulantním provozem.

Registrace

Pokud se rozhodnete využít služeb gynekologicko-porodnického oddělení a v naší nemocnici jste zatím nikdy nebyla, musíte se nejdříve zaregistrovat do našeho nemocniční informační systém (NIS). Tuto registraci lze provést jak telefonicky na tel. 315 637 111, tak e-mailem: registrace.ner@mediterra.cz. K zaregistrování je potřeba, abyste sdělila Vaše jméno, příjmení, adresu, rodné číslo, číslo Vaší zdravotní pojišťovny a nejrychlejší kontakt na Vás - telefon, mobil apod. Po zaregistrování již můžete navštívit jakékoliv oddělení a ambulanci naší nemocnice.

Registrace k porodu

Vážené budoucí maminky,

z důvodu zvýšeného zájmu o porod v naší nemocnici Vás zdvořile žádáme o včasné kontaktování gynekologické ambulance nejlépe mezi 28-30 týdnem těhotenství, kdy je nutné se nově zaregistrovat k porodu na čísle 739 603 692. Registrace k porodu probíhají vždy pouze v pondělí a v pátek od 8hod do 14hod.

Děkujeme Vám za pochopení, těšíme se na Vás.

V případě, že se Vám již nepodaří registrovat, s důvěrou se obraťte na porodnici Nemocnice Mělník. Registrovat se můžete telefonicky každý všední den 8 - 14hod na čísle 315 639 370.

Prohlídky porodnice

Přijďte nás navštívit! Prohlídky porodnice provádí každé pondělí porodní asistentka vždy v 16.00 a 17.00 hodin ve 4.NP nemocnice. Ta se Vás ujme, provede Vás oddělením a zodpoví Vám dotazy spojené s porodem a pobytem na našem oddělení. Na prohlídku je třeba se předem objednat na tel. čísle 315 637 471 pro omezený počet účastníků.

GYNEKOLOGICKÁ OPERATIVA

Gynekologické oddělení je zaměřeno na minimálně invazivní chirurgii (tj. laparoskopie) v plném rozsahu indikačního spektra (mimo onkologie). Naši gynekologové se snaží snížit bolestivost operačních zákroků, délku léčby a vyhnout se tak možným pooperačním komplikacím.

PŘEDPRODNÍ KURZY

Zajímá Vás, co Vás čeká v závěru těhotenství, během porodu a jak pečovat o miminko během šestinedělí?
Porodní asistentky Nemocnice Neratovice pro Vás připravily předporodní kurzy, díky kterým Vám odpovíme na všechny otázky ohledně nové role, která Vás čeká.

Jednotlivá témata jsme pro Vás rozdělili do tří srozumitelných bloků:
1) Příprava na porod
2) Porod
3) Šestinedělí

Cena za osobu/kurz: 400 Kč
Cena za kompletní balíček předporodních kurzů: 1000 Kč

Předporodní kurzy se konají vždy v úterý od 16 do 18 hodin a od 18 do 20 hodin po domluvě s porodními asistentkami.
Platba za předporodní kurzy probíhá v pokladně nemocnice. Platit můžete hotově nebo kartou.

Kurzy se konají v prostorách Kulturního domu v Neratovicích v rodinném centru Myšák na náměstí Republiky 1399.

V případě zájmu o předporodní kurzy nás kontaktujte na emailové adrese: predporodni.kurzy.ner@mediterra.cz nebo na telefonním čísle: 725 714 836.

V rámci rozšíření portfolia služeb jsme pro budoucí maminky nově připravili masáže pro těhotné. Masáže se provádí vždy po domluvě s porodní asistentkou Mgr. Monikou Wagnerovou v prostorách 2NL nemocnice Neratovice.

V případě zájmu o masáž nás kontaktujte na emailové adrese: predporodni.kurzy.ner@mediterra.cz nebo na telefonním čísle: 725 714 836.

Cena za masáž (60 min) : 600 Kč

Těšíme se na Vás!

POROD

Z důvodu zvýšeného zájmu o porod v naší nemocnici Vás zdvořile žádáme o včasné kontaktování gynekologické ambulance nejlépe mezi 28-30 týdnem těhotenství, kdy je nutné se nově zaregistrovat k porodu na čísle 315 637 474. Registrace k porodu bude od 1.1.2017 probíhat v pondělí a v pátek.

Porodní asistentky Nemocnice Neratovice vám poskytnou doprovod při porodu - tuto službu zajišťují: Pavlína Ptáčková , Jarmila Trhoňová , Květoslava Nováková, Milada Barešová, Lenka Vejvodová, Dita Schniererová, Věra Nováková, Lenka Szkrobolová.

V případě zájmu neváhejte kontaktovat porodní asistentky na telefonním čísle: 725 714 836.

Před příchodem do porodnice

Kromě věcí potřebných k hospitalizaci matky je potřeba, aby si rodičky připravily i doklady a potřeby uvedené v informačním letáku „Co si vzít s sebou do porodnice“.

Naším prvořadým cílem je, aby se u nás nastávající maminky cítily jako doma. Tomu je podřízena veškerá naše péče. Můžeme nabídnout ubytování matky a dítěte formou "rooming-in". Pro co nejlepší komunikaci mezi matkou a dítětem jsou pokoje vybaveny polohovatelnými pojízdnými postýlkami pro kojence.

Porod probíhá na samostatných porodních sálech, které ženám poskytují intimitu a pocit soukromí v těchto šťastných chvílích. Na přání je možná účast otců nebo jiných příbuzných u spontánních porodů, při ošetření novorozence i u porodu císařským řezem. Rodičky mají k dispozici rehabilitační míče a jiné pomůcky, pomocí nichž se mohou uvolnit v průběhu 1. doby porodní. Využít mohou jak vanu, tak i sprchu.

Další služby, které poskytuje naše porodnice je přítomnost laktační poradkyně po dobu 24 hodin na oddělení. Laktační poradkyně Vám poradí s problémy spojené s kojením – správná technika kojení, polohy při kojení, péče o prsy, jak zvýšit tvorbu mateřského mléka nebo podpořit laktaci, odstříkávání mateřského mléka, manipulace s ním, jak si ověřit dostatek mléka a prospívání miminka. Můžete se s nimi poradit o jakémkoliv problému. Tuto službu zajišťují: Zdena Hronová, Květa Nováková, Jana Šrámková, Jana Kaledová.

Vedení

MUDr. Stanislav MARTAN
primář oddělení

tel.: 315 637 306
mobil.: 725 714 853

primar.gynekologie.ner@mediterra.cz

Pavlína PTÁČKOVÁ
vrchní sestra

mobil: 725 833 018
Prosíme, kontaktujte vrchní sestru pouze ve všední dny od 6:30 do 15:00 hodin.

vrchni.gynekologie.ner@mediterra.cz

Emílie VAŇKOVÁ
administrativní pracovnice

tel.: 315 637 489

emilie.vankova@mediterra.cz
gynekologie.ner@mediterra.cz

Lékaři

MUDr. Stanislav MARTAN

tel.: 315 637 478

MUDr. Jana JAVORKOVÁ

 

MUDr. Vendula CRHANOVÁ

 

MUDr. Michal SEMIVAN

 

MUDr. Eva VANĚČKOVÁ

 

Externí lékaři

tel. sesterna: 315 637 471
gynekologie.ner@mediterra.cz

MUDr. Tomáš BILINA MUDr. Asad SAMER   
MUDr. Alexander BARTÁK   MUDr. Katarína CSICSAIOVÁ  
MUDr. Tomáš FRÝDA   MUDr. Jan SADÍLEK  
MUDr. Pavel FIŠER   MUDr. Petr LIDÁK  
MUDr. Miloslav PTÁČEK   MUDr. Zdeněk STRÁNSKÝ  
MUDr. Viktor KAČER   MUDr. Jana ŠKAROHLÍDOVÁ  
MUDr. Vilém WINTER   MUDr. Václav ČMELÍNSKÝ  
MUDr. Jan CHLEBEČEK   MUDr. Radek WOHLGEMUTH  

Prohlídky porodnice

Na prohlídku je třeba se předem objednat na tel. čísle 315 637 471.

Těhotenská poradna

Je třeba se telefonicky objednat alespoň 5 týdnů předem na tel. čísle: 315 637 474.

Předporodní kurzy

Je třeba se objednat alespoň týden předem, a to buď prostřednictvím e-mailu: predporodni.kurzy.ner@mediterra.cz nebo na telefonním čísle 725 714 836.

Fotogalerie